قدرت تصویر استعفا بازاریابی بازاریابی

قدرت: تصویر استعفا بازاریابی بازاریابی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی از هر 3 زن تهرانی یکی در معرض خشونت قرار می‌گیرد

معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی شرکت بهزیستی کشور گفت: طبق تحقیقات صورت گرفته در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران از هر 3 زن، یک نفر در معرض خشونت قرارگرفته اس

از هر 3 زن تهرانی یکی در معرض خشونت قرار می‌گیرد

از هر 3 زن تهرانی یکی در معرض خشونت قرار می گیرد

عبارات مهم : ایران

معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی شرکت بهزیستی کشور گفت: طبق تحقیقات صورت گرفته در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران از هر 3 زن، یک نفر در معرض خشونت قرارگرفته هست.

به گزارش ایسنا، فرید براتی در دومین همایش ملی منع خشونت علیه زنان در دانشگاه علوم پزشکی قزوین، با اشاره به انواع خشونت علیه زنان تصریح کرد: متأسفانه بخش هایی از خشونت ها نادیده گرفته شده است است و ما اطلاعات و آمار دقیقی در این مورد نداریم چراکه بسیاری از زنان خشونت انجام شده است را گزارش نمی دهند.

از هر 3 زن تهرانی یکی در معرض خشونت قرار می‌گیرد

وی افزود: اگر واقع بینانه نگاه کنیم بخشی از جامعه ما را زنان روسپی تشکیل می دهند، پرسشها زنان دارای کار جنسی در کشور در هیچ جا دیده نمی شود، درواقع جمعیت پنهانی هستند که ما به شکل قانونی و شرعی آن ها را قبول نداریم؛ ولی حضور آن ها در جامعه دارای آثار و تبعات است.

معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی شرکت بهزیستی کشور خشونت و سوءاستفاده جنسی در محیط کار را نوعی دیگر از خشونت دانست و تأکید کرد: خشونت ها یا سوءاستفاده های جنسی در محیط های کار جهت بانوان صورت می گیرد ولی این موارد در تحقیقات دیده نمی شود و زیاد تحقیقات انجام شده است جزء تحقیقات دانشجویی یا دانشگاهی است.

معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی شرکت بهزیستی کشور گفت: طبق تحقیقات صورت گرفته در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران از هر 3 زن، یک نفر در معرض خشونت قرارگرفته اس

وی افزود: جهت ارزیابی کامل خشونت علیه زنان، در برنامه ششم توسعه، تحقیقی را در سطح کشور به منظور استقرار سامانه رصد آسیب های اجتماعی تحت عنوان «سراج» شروع کردیم که به صورت پایلوت در بین جمعیت عمومی مناطق 22 گانه پایتخت کشور عزیزمان ایران اجرا شد.

براتی تصریح کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده است در پایتخت کشور عزیزمان ایران 27 درصد زنانی که موردتحقیق بودند، به نوعی دچار خشونت شده است بودند، حدود ۶ درصد نیز دچار خشونت جنسی و ۸ درصد خشونت عاطفی و روانی را مطرح کرده بودند.

وی اظهار کرد: درواقع می توان گفت در پایتخت کشور عزیزمان ایران اغلب خشونت ها خشونت روانی است و از هر 3 زن، یک زن دچار خشونت شده است هست؛ این در حالی است که در بعضی از استان ها خشونت علیه زنان زیاد از پایتخت کشور عزیزمان ایران است چراکه به لحاظ فرهنگی و سایر شرایط، اوضاع زنان در شهر تهران، خیلی بهتر از مناطق دیگر کشور است.

از هر 3 زن تهرانی یکی در معرض خشونت قرار می‌گیرد

معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی شرکت بهزیستی کشور یادآور شد: خشونت علیه زنان برگرفته از فرهنگ مذکر و مردسالار است درواقع تاریخ کشور ما جامعه مردسالار بوده هست، متأسفانه آنچه تا به امروز در فرهنگ ادبیات در مورد علاقه داریم نیز به جای روابط عاطفی بین زن و مرد زیاد مردانه است.

وی اظهار کرد: خشونت در جامعه، مجزا از سایر اشکال آسیب در جامعه نیست، بنابراین کار وسیع را می طلبد و در کنار ساختن فرهنگ و آموزش های همگانی باید بر روی جمعیت هایی که زیاد مورد خشونت قرار می گیرند؛ متمرکز شویم، مهم ترین بحث در مورد مقابله با خشونت علیه زنان، بحث های پیشگیرانه و تأکید بر ساختن فرهنگ و آموزش های همگانی است.

معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی شرکت بهزیستی کشور گفت: طبق تحقیقات صورت گرفته در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران از هر 3 زن، یک نفر در معرض خشونت قرارگرفته اس

براتی با اشاره به عوض کردن شیوع ایدز در کشور خاطرنشان کرد: در سال های گذشته یکی از اساسی ترین وجوه انتقال ایدز ، اعتیاد تزریقی بود که با توجه به مداخلات صورت گرفته توانستیم تا حدی این عنوان را کنترل کنیم؛ ولی اکنون میزان انتقال ایدز در کشور از راه روابط جنسی ناایمن یک تا دو درصد از راه انتقال به طریق اعتیاد تزریقی پیشی گرفته است.

وی افزود: ما اغلب قربانیان را مقصر می دانیم درحالی که باید زنان آسیب دیده و متقاضی مصرف مواد مخدر را تحت حمایت قرار دهیم؛ به همین جهت و به منظور توانمندسازی این گروه از زنان، مراکز اسکان موقت دختران و زنان خشونت دیده راه اندازی شده است است.

از هر 3 زن تهرانی یکی در معرض خشونت قرار می‌گیرد

معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی شرکت بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: پیش از این مراکز دولتی در استان های متفاوت وجود داشت و آدرسشان را نیز فقط قاضی و ناجا داشت که مداخلات مددکاری و اجتماعی و کارها مورد نیاز حسب مورد صورت می گرفت ولی اخیراً با توجه به تغییرات انجام شده است این منزل ها به منزل های امن تبدیل شدند که در حال حاضر ۲۸ منزل امن در کشور وجود دارد که زیاد آن ها به بخش غیردولتی مطمئن واگذارشده است و در این مدت مراجعان بسیار زیادی داشتند که دلواپس کننده است.

براتی تأکید کرد: اخیراً تحقیقی در ۱۷ استان روی زنان روسپی مصرف کننده مواد انجام شد و در یک نمونه ۸۰۰ نفری، تقریباً ۴۰ درصد آن ها جهت دریافت خدمات به مراکز مراجعه می کنند و همچنین اخیراً در پایتخت کشور عزیزمان ایران مراکز مادر و کودک جهت زنان مصرف کننده میل به به ترک اعتیاد دارای فرزند کوچک فعال شده است است.

واژه های کلیدی: ایران | خشونت | تحقیقات | آسیب های اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs